zwiedzanie Starego Kontynentu obecnie to już żaden kłopot. Coraz mniejsza liczba osób wybiera samochód na rzecz lepszego środka komunikacji, którym jest maszyna lotnicza. Przez to można wybrać się na wypad nawet na krótko, choćby na weekend.
Bardzo tanie bilety zachęcają nas, by znowu gdzieś się wybrać, choćby jedynie na moment.

Nawet jeśli mielibyśmy w danym miejscu spędzić tylko dwa dni, i tak taka okazja będzie kusząca. Dla pewnych osób to już swego rodzaju nawyk, że gdy znajdą przykładowo tanie loty do Barcelony, to bez zastanowienia wybiorą opcję zakupu (poznaj szczegóły). Czasem aż szkoda nie skorzystać.
wakacje
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Tym bardziej podczas okresu jesiennego, gdy w Polsce już czuć dotkliwe zimno na zewnątrz, a chmury szczelnie przykrywają nieboskłon. W tym okresie w krajach takich, jak na przykład Hiszpania możemy cieszyć się wciąż ciepłem. Nie ma tam już upałów, jednakże na pewno jest cieplej aniżeli w Polsce. To dzięki temu właśnie w szczególności w dni deszczowe oraz pochmurne mamy tendencje do kupowania biletów lotniczych.

wakacje
Autor: Polska Zielona Sieć
Źródło: http://www.flickr.com

Niektórzy z kolei kupują bilety na samolot jeszcze z innych pobudek (więcej pomocnych rad na stronie). A mianowicie coraz rzadziej w naszym kraju można przeżyć prawdziwie mroźną zimę. Z tego powodu niektórzy, tęskniąc za śnieżnymi krajobrazami, wybierają się na północ Starego Kontynentu, by tam zobaczyć tę wyjątkową porę roku w pełnej obfitości. Loty do Norwegii są bardzo popularne. Spora liczba osób marzy przecież o tym, by choć raz w życiu znaleźć się za kołem podbiegunowym.

Na północy Norwegii jest to możliwe. Oprócz tego to właśnie na tym terenie istnieje duża szansa na ujrzenie zorzy polarnej na przełomie jesieni i zimy. Któż nie chciałby czegoś takiego zobaczyć choć raz w życiu?

Powiązane Posty

Gdzie nocować?

Wypoczynek w polskich górach

Fani białego szaleństwa na nartach zaczynają się niecierpliwić już w czasie, kiedy dobiega końca marzec. Lada chwila znikną resztki białego puchu z gór, do zjeżdżania zostanie jedynie kilka stoków z igielitem: jeden w Szczyrku, drugi w Poznaniu, inny w stolicy, kilka pozostałych gdzieś w górach... i w ten sposób, by znowu czerpać radość z zimy, należało będzie cierpliwie czekać niemal cały rok.

Gdzie nocować?

Ustronie Morskie noclegi czy pobyt w hotelu nad Bałtykiem

Obce sławicie, własnego nie znacie, to maksyma naszego wieszcza całkowicie odzwierciedla sposób myślenia Polaków. Przeważnie utyskujemy, że Bałtyk chłodny i drogi, a pogoda kapryśna. Jednak gdy rozpoczynają się wakacje, okazuje się, że cała Polska tłumnie przyjeżdża nad morze, aby rozkoszować się ładnymi plażami, których w Polsce nie brak. Nigdy nie ma pewności, że spędzając nad wybrzeżu dwa tygodnie, natrafimy na dłuższy czas słonecznej i skwarnej aury.

Gdzie nocować?

Zakątki nieczęsto odwiedzane przez turystów

Istnieją rejony w Polsce rzadko odwiedzane przez turystów. Na obszarze gminy Bełchatów znajduje się dużo interesujących obiektów zabytkowych. Należą do nich grupy pałacowe i dworskie, z reguły otoczone parkami i obiektami gospodarczymi, drewnianą świątynię parafialną, oraz mnogie, z zasady zepsute i dziś już nieużytkowane cmentarze ewangelickie. Wielbicielom historii powinno się polecić praktycznie nieznane, przez co także sporadycznie zwiedzane rumowiska dworu obronnego w Mikorzycach, tworzące ślad najstarszej uratowanej budowli świeckiej na obszarze powiatu bełchatowskiego.