Ferie świąteczne za rogiem, wiele osób nie może się już doczekać wytęsknionego wyjazdu na narty. W jaki sposób powinno wyglądać przyszykowanie fizyczne do wyjazdu na narty?
Ukontentowanie z uprawiania sportów śnieżnych to możność ich uprawiania w bezpieczny sposób.

Góry

Autor: Madalina Ungur
Źródło: http://www.flickr.com
Nasza wydolność fizyczna ma fundamentalny oddziaływanie na poziom bezpieczeństwa.

Przeczytaj większą ilość detali, a zgłębisz dodatkowe treści, które na pewno również Cię zainteresują. Nie zwlekaj więc i użyj linku luksusowy hotel spa.

Osoba niezadowalająco przyszykowana do sezonu narciarskiego – , tak starsza jak i młodsza wiekiem, stwarza zagrożenie nie tylko dla własnego zdrowia, lecz też pośrednio dla innych narciarzy. Generalnie jednostki, które wybierają się na narty we Włoszech a prowadzą siedzący tryb życia, powinny bezwzględnie zwiększyć poziom aktywności cielesnej już w okresie jesiennym.

Podczas jazdy na nartach, trzeba pamiętać o racjonalnym doborze długości jazdy oraz przerw odpoczynkowych. O ile jedziesz na stok pierwszy raz, postaw na narty z instruktorem – narty z instruktorami. Należałoby wiedzieć, iż procesy odbudowy najintensywniej przebiegają na początku odpoczynku, toteż korzystniej będzie zatrzymywać się nagminniej na krótszy czas, niż rzadziej na długą chwilkę. Niesłychanie ważnym problemem, towarzyszącym każdej działalności cielesnej jest odwodnienie, mające niezmiernie duży wpływ na poziom wydolności cielesnej. Strata masy ciała o zaledwie 2% z powodu odwodnienia, powoduje zmniejszenie zdolności wysiłkowych o blisko 20%. Aby zapobiec ujemnym konsekwencjom odwodnienia należy spożywać płyny nagminnie, zanim pojawi się pragnienie. W warunkach małej temperatury ogromnie dobrym napitkiem jest ciepła herbata z cytryną.
Sportów śnieżnych nie możemy uprawiać bez sprzętu, lecz czy dobór sprzętu ma jakikolwiek wpływ na bezpieczeństwo narciarza? Bez wątpliwości tak! Cały rynsztunek można współcześnie zarówno kupić jak i wypożyczyć.

Dobór właściwego sprzętu do faktycznych zdolności ma istotne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa jak również przyjemności bezstresowego odpoczynku. Jeżeli jesteś nowicjuszem, zatroszcz się o szkolenia narciarskie.
Kategorie: