Kiedy instytucja zajmująca się wdrażaniem systemów informatycznych zapragnie dokładnie zapoznać dotychczasowych nabywców ze swoim produktem, to może zorganizować ogólnokrajową konferencję. Wybór padnie na jakieś duże miasto: Bydgoszcz lub Częstochowę. Uczestnicy nie mogą mieć problemów z dojazdem – nie każdy przecież rozporządza pojazdem firmowym. Sama organizacja konferencji zostanie powierzona pracownicy biura, która tym samym staje przed wcale nie tak banalnym zadaniem.

konferencja

Autor: World Trade Organization
Źródło: http://www.flickr.com
Znalezienie najlepszego hotelu na sympozjum wymaga zarezerwowania nawet paru dni na znalezienie odpowiedniego budynku. Należy bowiem zestawić ceny i dokładnie zapoznać się z każdą ofertą. Dobrze zorganizowana asystentka ma jednak asa w rękawie. Z nadesłanych wcześniej ofert stworzyła zestawienie, które znacznie ułatwi jej pracę. Zobaczmy, czym musi się kierować przy wyborze najlepszej opcji.

Modelowy hotel na konferencję musi być… idealnie usytuowany. Śródmieście gwarantuje ekscytujące widoki na stare miasto, ale i potężne korki, jak również harmider dobiegający z chodnika. Peryferia są rozsądniejszym rozwiązaniem, ale pod warunkiem, że w wybrane miejsce będą prowadzić kluczowe miejskie arterie.

Kto korzysta, nawet podczas wakacji, z usług zajazdów, to oczekuje zrealizowania przez ich właścicieli wszystkich wymagań. Każdy chce mieć gwarancję, że w zabukowanym pokoju mieszka się komfortowo i z przyjemnością. Nie inaczej rzecz się przedstawia w przypadku dyrektorów – być może nawet ich wymagania są bardziej wygórowane. Należy więc zadecydować, ilu gwiazdkowy ma być pensjonat, sprawdzić dostępność do sieci, a także dogodności w rodzaju jakuzzi lub (zobacz: prawo jazdy kategorii A1) łóżka wodnego.

Hotel na konferencję to jednak nie miejsce relaksu, ale często całodziennej pracy – lazienkiresort.com/konferencje/. Sala szkoleniowa musi pozostawać profesjonalnie wyposażona w multimedialny sprzęt informatyczny najnowszej generacji. Niemniej istotne bywa zasadnicze wyposażenie, czyli wygodne stołki, na których uczestnicy będą w stanie wysiedzieć przez kilka godzin.

Przydatne będą również dobrze działające markery. Trzeba także zadbać o dobrze zorganizowaną przerwę na poczęstunek. Aby organizacja sympozjum była odebrana jako profesjonalnie przygotowane przedsięwzięcie, hotel na konferencję powinien także zapewniać ekstra atrakcje (sauna lub siłownia), aby uczestnicy mogli odprężyć się po całodziennej pracy.

Kategorie: