Jeśli zastanawiasz się, dokąd najlepiej pojechać na wypoczynek, być może dobrze rozważyć wycieczkę w polskie góry. Wielce popularną miejscowością turystyczna stał się ostatnio Zieleniec. Jest to część Dusznik-Zdroju, jednak sporo ludzi traktuje Zieleniec jak zupełnie oddzielną miejscowość. Co można robić w Zieleńcu? Praktycznie wszystko. Gigantyczną zaletą tej miejscowości wypoczynkowej jest fakt, że można się tam rewelacyjnie bawić zarówno latem jak i zimą.

góry

Źródło: http://www.tatry.info/
Zimą Zieleniec przeistacza się w fantastyczny kurort narciarski. Wiele kilometrów wyciągów narciarskich, relatywnie niskie ceny oraz duża ilość znajomych przemawiają za tym, aby wyjechać na narty (wypożyczalnia nart białka tatrzańska) właśnie do Zieleńca. Trzeba zaznaczyć, że w Zieleńcu każdy odszuka jakąś trasę właściwą dla siebie – na początku właściciele wyciągów dbają o to, aby znalazły się tam zarówno trasy dla młodszych jak i tych, którzy dobrze jeżdżą na nartach. Zieleniec to także fantastyczna baza turystyczna ze stosunkowo nową infrastrukturą. Zobacz noclegi w Zieleńcu na ruszajwpolske.pl.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło „Zieleniec noclegi” aby łatwo zorientować się, że jest tam naprawdę sporo miejsc, w których można rewelacyjnie spędzić czas. Kiedy tylko zdecydujesz się na spędzenie wakacji w Zieleńcu, bezwzględnie szukaj hoteli prowadzonych przez mieszkańców miasta. Dzięki temu będziesz mógł zapytać ich o wszystkie istotne kwestie związane z spacerami po Zieleńcu, a dodatkowo na fantastyczną kolację lub obiad przyrządzony przez gospodynię. Jeśli tylko masz opcję zakupienia domowych obiadów, bez wątpienia nie powinieneś się zastanawiać.

Buty w góry

Autor: hrvargas
Źródło: http://www.flickr.com

Możliwość skosztowania prawdziwej górskiej kuchni może się już nie powtórzyć. Można podkreślić, że Zieleniec to miejsce, w którym rewelacyjnie można spędzić czas również w lecie. Na początku warto podkreślić, że chodzenie po górach to świetny sposób na pozbycie się stresu i odpoczywanie od zgiełku miasta, z czym pewnie masz do czynienia każdego dnia. W Zieleńcu z kolei każdy na pewno odszuka coś właściwego dla siebie – począwszy od najmniejszych dzieciaków aż po dorosłych. Każdy z nas musi odwiedzić to miasto przynajmniej raz w życiu – jest to fantastyczne przeżycie. Zieleniec to miasto, w którym można znaleźć swoje wymarzone miejsce na ziemi – dobrze jest udać się tam co najmniej raz.