Planując dłuższą podróż rowerem, musimy pamiętać o odpowiednim wyposażeniu. Najlepiej zabierać tylko niezbędne akcesoria, żeby nie musieć przewozić dużych ciężarów. Dobrze spakowani będziemy mogli czerpać niezwykłą przyjemność z jazdy rowerem. Przed wyjazdem powinniśmy zrobić listę niezbędnych rzeczy.

polecamy

Autor: MoBikeFed
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu dokładnie określimy wagę naszego bagażu i nie zapomnimy o żadnym z elementów z listy. Musimy jednak pamiętać, że bagaż wozimy ze sobą, istotne jest więc, żeby brać ze sobą tylko potrzebne przedmioty. Pakując się musimy być przygotowani zarówno na przyjazną słoneczną pogodę jak i na burze tudzież ulewy. Warto więc wziąć ze sobą ciepłą kurtkę lub polar, który może ochronić nas przed silnym wiatrem podczas podróży czy też postoju. Większość z ekwipunku możemy zakupić w sklepach dla turystów albo w sklepach internetowych. Znajdziemy tam latarki turystyczne, małe namioty tudzież ciepłe ubrania na podróż.

Przygotowując bagaż (kufer do skutera) można zdecydować się na przytwierdzenie pakunków do roweru lub możemy wybrać plecak. Sakwa podsiodłowa zmieści wiele przedmiotów, jednak każdy bagaż, który jest przytwierdzony do pojazdu będziemy trzeba wieźć przykładowo pod wysoką górkę. Warto więc pomyśleć nad plecakiem, który w inny sposób rozłoży ciężar i można o wiele szybciej i wygodniej jeździć – tutaj.

Dzięki takim rozwiązaniom będziemy mogli jeździć tak samo po asfalcie jak również po nierównych, górskich szlakach, a zabranemu bagażowi nic się nie stanie i nie musimy, że na przykład coś odczepi się podczas jazdy. Plecaki różnych wielkości możemy kupić w sklepach turystycznych, istotne jest jednak, żeby nie były one za ciężkie, ponieważ obciążymy kręgosłup.

Kilkudniowa podróż rowerem będzie z pewnością niezapomnianą przygodą. Należy jednak w odpowiedni sposób się do niej przygotować tudzież pamiętać o zabraniu tylko niezbędnego ekwipunku. Doświadczenie w wielogodzinnej jeździe rowerem jest konieczne, jeżeli chcemy brać udział w tego rodzaju wyjeździe.