Większość z nas rozważając wyjazd na wczasy albo choć na weekend od razu zastanawia się nad zagranicznymi kierunkami. A piękne, polskie miasta? Sporadycznie o nich myślimy, co jest dużym błędem, albowiem Polska to niejeden rewelacyjny zakątek i niejedno atrakcyjne miasto, które musimy zwiedzić razem z rodziną.

Jeśli dotychczas nigdy nie byłeś nad polskim morzem, oczekuje na ciebie Gdańsk. To pierwszorzędna baza i do zwiedzania, i do leżenia na plaży o kąpieli morskich, kiedy tylko nie boimy się troszkę niższej niźli w cieplejszych krajach temp. wody.

Gdańsk

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com

Zazwyczaj wynosi ok. 20 stopni, czasem jednak może mieć niedużo ponad 10 st., co tak naprawdę nie zachęca do pływania. Lecz za każdym razem możemy chodzić brzegiem morza, łapiąc promienie słońca, jakie opala również wtedy, gdy jest skryte za chmurami. Jeżeli jesteśmy silni nogach, można przejść nawet spory kawałek, na przykład do Sopotu lub Gdyni, aby również zobaczyć tamtejsze atrakcje ( więcej). Sam Gdańsk to nade wszystko ulica Długa oraz pomnik Neptuna, z którym obowiązkowo trzeba sobie cyknąć zdjęcie. W Gdańsku czeka na nas również między innymi Centrum Hewelianum, Targ Węglowy i Muzeum Bursztynu, ale ty samodzielnie decydujesz o swych określonych wyborach.

Jeśli zaś niejednokrotnie podróżowałeś nad morze i znasz tamtejsze miejsca jak własną kieszeń, można udać się na południe. Tam czeka na ciebie Kraków, kolejne warte odwiedzin miasto. Jest urokliwe i gustowne, starczy przyjrzeć się Staremu Miastu i przysiąść w jednej z kawiarni, by napić się kawy i cieszyć się panującym tutaj klimatem ( tutaj).

Kraków

W Krakowie jest tak wiele miejsc do zwiedzenia, iż powinniśmy zaplanować sobie urlop w taki sposób, aby mieć czas i na zwiedzanie zabytków, i na wypoczynek.

Teraz już zdajesz sobie sprawę, iż Polska skrywa w sobie liczne tajemnice i wiele pięknych miast. To wyłącznie 2 opcje, jest ich zdecydowanie więcej.

Ten serwis internetowy kenia last minute zawiera fascynujące informacje na prezentowany temat, zatem, jeśli ta kwestia Cię ciekawi, to zobacz to obowiązkowo.

Warto odwiedzać i te większe, i te mniejsze miejscowości, by dobrze poznać własny kraj i przekonać się, iż rewelacyjnie wybierać go również jako pierwszorzędne miejsce do wypoczynku podczas wczasów. Wystarczy raz jechać w Polskę, by chcieć jeździć stale.