Osoby, które kompletnie nie orientują się, które miejsce w czasie przyszłych wakacji jak najbardziej trzeba zobaczyć powinny zaznajomić się z owym tekstem. Sprawi on, że być może pewni ludzie nadal będą mieli poważny mętlik w głowie, lecz jakby nie patrzeć będą posiadali dużo większy zasób jakże istotnej wiedzy. Zatem: jakie wczasowe opcje są godne większego zainteresowania? A może Hiszpania jest tym krajem, który gwarantuje Polakom wspaniałą pogodę, smaczne jedzenie, niezłe życie nocne, piękne plaże, a do tego słynny hiszpański luz oraz szereg zabytków oraz atrakcji turystycznych?

morze

Autor: Dainis Matisons
Źródło: http://www.flickr.com
Pewnie gdyby Hiszpania była nieco mniej modnym kierunkiem wakacyjnym, byłaby o wiele piękniejsza. Wiadomo – ciężko zachować niezwykłe widoki, jeżeli niemal wszędzie są podróżni i obiekty hotelowe. Można powiedzieć, że to duża wada Hiszpanii, lecz to w zasadzie tak mocno nie rujnuje wakacji. To zapewne normalne, że jeśli jedziemy w samym szczycie sezonu wakacyjnego do Hiszpanii, najzwyczajniej nieustannie będziemy tak jakby zmagali się z bardzo dużym ruchem turystycznym. Tak w ogóle nie generalizujmy przesadnie, bo w końcu prawda jest taka, że i w Hiszpanii trafimy na niemal dziewicze plaże!

A może wczasy nad polskim morzem? Szczególnie wakacje nad morzem z dziećmi są kapitalne. Można powiedzieć, że choć plaże w Ustce bądź we Władysławowie nie gwarantują bardzo dobrych warunków do kąpania się oraz opalania swojego ciała – naturalnie plaże mamy piękne, ale „nieco” gorzej z pogodą, odpowiednią ilością promieni słonecznych. W zasadzie nawet jeśli nad morzem pada dużo deszczu, i tak nie można narzekać na nudę. Szczególnie, że akurat branża turystyczna w naszym kraju tak jakby musi przystosowywać się do zmiennej, bardzo często niefajnej pogody. Dzieciaki będą tak czy siak bardzo zadowolone!

Ogólnie Bałtyk jest niezwykły, trochę pełen sprzeczności.

Jeżeli chcesz zgłębić w dokładniejszy sposób dane na prezentowany temat, to sprawdź w tym miejscu przydatne wskazówki, posiadające dodatkowe newsy.

Zatem choć w zasadzie nie można rzec, że nasze nadbałtyckie miasteczka są wspaniałe, do tego pogoda jest bardzo kapryśna, a praktycznie wszystkie plaże przeludnione, to jednak można śmiało powiedzieć, iż i tak wczasy nad morzem sprawiają, że odpoczniemy, spowodujemy, iż przez dłuższy okres czasu będziemy funkcjonowali na sporo wyższych obrotach. Warto docenić Bałtyk!

Kategorie: