Luksusowa wycieczka wakacyjna do egzotycznych krajów takich, jak między innymi. Japonia, Meksyk, czy Ekwador nie jest tania. Dla wielu z nas, jest to odpowiednik kilkumiesięcznej pensji. Mimo to zwolenników na tego typu wypraw jest wielu.

Kiedy nastają zimne miesiące, niektórzy z uśmiechem na ustach smarują narty, lecz sporo rodaków, na ze względu na pogodę, wybiera wycieczkę do krajów egzotycznych. Spędzenie zimnych dni pod palmami bywa często znacznie tańsze aniżeli w sezonie turystycznym a już na pewno bardziej atrakcyjne. Krótkie zimowe wakacje na gorącym piasku mogą być wspaniałą ucieczką od pluchy za oknem i smutnego jesiennego widoku naszych miast.
Egzotyczne wakacje (W sytuacji gdy potrzebujesz oferty na wakacje zobacz coral travel urlop egipt) łączą nam się z tropikalnymi krajami zatopionymi w cieple i intensywnych kolorach. Istotne jest też istnienie białych plaż pod palmami kokosowymi, niebieskim oceanem – . Dla wielu tych lubiących handlowanie takie wakacje to orientalny targr pełen najlepszych zapachów. Są i wielbiciele tłocznych indyjskich miast, gdzie korki, ciągły hałas, ale odmiennie, bardziej kolorowo.
wrocławskie kamienice

Autor: Ashlynn Pai
Źródło: http://www.flickr.com
Na wakacje chcemy przede wszystkim odmienności. Obecnie, mówiąc egzotyczny, mamy zazwyczaj na uwadze kraj mocno odległy. Ale w takim przypadku za egzotyczną podróż możemy zaliczyć także wycieczki do USA. Choć swoją drogą mogłoby się wydawać, że znamy USA z filmów i TV. Można się pomylić, USA dla niejednego z odwiedzających to wyprawa w nieznane, sam jestem zwolennikiem, więc regularnie przeglądam wycieczki do usa. Nie zaliczymy też za egzotyczny podróż do Skandynawii czy Wielkiej Brytanii.

Gdy pokonujemy tysiące kilometrów zmienia się pejzaż, ludzie, natura, miejscowa kuchnia. Stykamy się wtedy z czymś innym, jeszcze nam dobrze nie znanym. Czasami jednak nie potrzebujemy do tego wyprawy na drugi koniec świata.