Wyjazd na wakacje to pewnie jeden z najprzyjemniejszych momentów w całym roku. Pakujemy walizki, i sami lub z najbliższymi, udajemy się w wyjątkowo piękne miejsca. Oczywiście wybór właściwego kraju może być wyjątkowo trudny, z tego powodu dobrze jest sprawdzić przeróżne interesujące pomysły na wakacje.

Gdańsk

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nie mamy ochoty lecieć nazbyt daleko, możemy zawsze spędzić wymarzone wakacje wycieczka na kubę w na starym kontynencie. Takie państwa jak Grecja, Włochy lub Norwegia oferują ogromne ilości niepowtarzalnych miejsc, gdzie można przeżyć niezapomniane chwile. Wystarczy zatem zakupić przez sieć, na ten przykład bilety lotnicze do Anglii i powrotne bilety lotnicze Londyn Kraków albo Londyn poznań i zacząć planować fantastyczny wyjazd – więcej. Fani aktywnego wypoczynku mogą wybrać się na wyprawę po całym kontynencie, np. rowerem. Umawiamy się wtedy, iż startujemy z jakiegokolwiek większego miasta jak Kraków, Gdańsk czy Wrocław, a później szczegółowo planujemy trasę podróży, która będzie przebiegała poprzez interesujące nas kraje. Niezależnie od tego, w jaki sposób będziemy się przemieszczać, zawsze mamy możliwość spontanicznie zmieniać cel wędrówki, jeżeli zaciekawi nas coś innego lub zwyczajnie odruch popchnie nas gdzie indziej. Nie ma problemu, żeby, będąc np. w Belgii, nagle zdecydować, że chcemy pojechać do Portugalii. Taka wycieczka może być także w jedną stronę – gdy dojedziemy do Wielkiej Brytanii możemy wygodnie wrócić do ojczyzny samolotem. Starczy wtedy kupić przez Net bilety lotnicze Londyn Kraków i niczym więcej się nie kłopotać.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Nie każdy jednak wie, że wiele krajów, które posiadają malownicze widoki i wyjątkowe zabytki, nie jest wizytowanych przez ogromne tabuny turystów i są one wybierane przez ludzi, którzy nie lubią tłoku. Jednym z takich krajów jest Gruzja. Najłatwiej się tam dostać samolotem – starczy zakupić w Internecie bilety lotnicze warszawa Tbilisi, aby szybko oraz komfortowo pojawić się w stolicy Gruzji. Jeżeli interesuje nas historia, to powinniśmy udać się do Mcchety, jednego z najładniejszych miast w tym kraju i jego niegdysiejszej stolicy – popatrz. Odnajdziemy tam wyjątkowo piękne zabytki i reprezentacyjną katedrę Sweti Cchoweli. Tymczasem amatorzy leniuchowania powinni wybrać Batumi nad Morzem Czarnym. Panuje tam bardzo upalna atmosfera, a rozliczne kąpieliska i rozległe plaże na pewno spełnią oczekiwania każdego turysty.

Fani wielokilometrowych pieszych wędrówek też spełnią swoje marzenia w Gruzji. Kaukaz to pasmo górskie pełne urokliwych miasteczek, wymagających szlaków, barwnych dolin oraz zabytkowych klasztorów. Odnajdziemy tam też wygasły wulkan, do którego stoków wedle opowieści Zeus przykuł Prometeusza. Nie ma więc na co czekać, lepiej kupić bilety lotnicze warszawa tbilisi już dzisiaj.