Niektórym może się zdawać, że wygląd przyczepy kempingowej i to ile jest warta to dwa najbardziej ważne kwestie, kluczowe przy doborze odpowiedniej przyczepy. Tak nie jest ponieważ istnieje dużo więcej czynników, które świadczą o najważniejszych kwestiach i wygodzie stosowania. Wiadomo, że cena, jak i wygląd to ważne kwestie, ale powinniśmy także przeanalizować bardziej techniczne aspekty.

Najważniejsze to wiedzieć, iż ważna jest waga przyczepy. Musimy sprawdzić, jakiej wagi przyczepę jest w stanie pociągnąć nasz samochód. Wartość ta musi być pokazana na stronach danej firmy wypożyczającej. To najistotniejsza wiadomość, bo na podstawie długości przyczepy oraz marki nie uda nam się poznać wagi. Za każdym razem jest ona odmienna, ponieważ inna wersja czy rocznik ma wpływ na wagę tego samego modelu przyczepy. To jaki typ przyczepy jesteśmy w stanie pociągnąć naszym autem pokazane jest w dowodzie rejestracyjnym samochodu.

kemping

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Określona wartość, czyli Dopuszczalna Masa Całkowita, to waga samej przyczepy, ale również dodatków, czyli bagaży, wody, jednośladów i innych przedmiotów, jakie zabierzemy ze sobą. To pewne, że im większa tym bardziej komfortowa. To prawda, jak zamierzamy spędzić bardziej długi pobyt w jednej lokalizacji na kempingu.

Ciekawi Cię ten temat? To odsyłam tutaj (https://www.astorhotel.pl/oferty-specjalne/wczasy-odmladzajace-z-dieta-sirt-nad-morzem/), gdyż znajdziesz tam dużo fascynujących treści w tej dziedzinie.

Jednak, gdy planujemy objazdówkę i dość często tego typu przyczepę będziemy wozić na haku, to wielkość nie będzie już miała takiego znaczenia. Dosyć często w takiej sytuacji będziemy doceniać długość rzędu 400-450 centymetrów. Ma to ogromne znaczenie w zakresie parkowania, ale także przy manewrowaniu oraz zawracaniu. To z pewnością przy dziennie zrobionych 500 kilometrach będzie miało spore znaczenie. Jednocześnie, bardziej mała i lżejsza przyczepa to też mniejsze zużycie paliwa. Istotny jest też układ wnętrza i funkcje. Co ważne w tej kwestii, nie możemy sugerować się fotografiami na stronach www.

przyczepa kempingowa

Autor: hyper7pro
Źródło: http://www.flickr.com

Naprawdę ciężko je zrobić w małej przestrzeni, tak więc korzystniej albo gorzej będą ukazywać daną przestrzeń. Powinniśmy koniecznie zwrócić uwagę na plan, układ w środku z góry. Ponadto, często dana firma nie prezentuje go na stronie. Nic straconego, z pewnością odnajdziemy go dzięki Google. Korzystnie zwrócić uwagę na różnorodne kwestie, na przykład na to czy po rozłożeniu obu łóżek będziemy w stanie wydostać się z przyczepy czy dojść do wc. Czy będzie to wygodne? To może wydawać się detal, lecz na dłuższą metę okazuje się bardzo ważne. Poszukujesz odpowiedniej przyczepy? Tu także Google przychodzi z pomocą. Wpisz na przykład przyczepy Wrocław, wypożyczalnia przyczep Wrocław, wynajem przyczep Wrocław. A jeśli musisz wynająć auto to sprawdź Rentcar.

Kategorie: