Każdego roku góry w naszym kraju są odwiedzane przez miliony turystów, i to tak naprawdę praktycznie przez cały rok. Zima to oczywiście czas szaleństw na śniegu, setki snowboardowych i narciarskich czekają na wielbicieli tych sportów. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się okres Bożego Narodzenia oraz zimowych ferii, wtedy zdecydowana większość noclegów jest wynajęta i trudno trafić na coś wolnego.

noclegi w Zakopanem

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Dużą popularnością cieszy się również okres letni, wtedy z kolei panują idealne warunki na to, żeby wędrować po przepięknych górach i podziwiać ich piękno. Jeśli ktoś nie przepada za tłumami, to może się też zdecydować na pobyt wiosną lub jesienią, wtedy jest zdecydowanie mniej turystów, szlaki nie są przepełnione a ceny za kwatery znacznie niższe. Jak można zauważyć, różnice cenowe między różnymi okresami mogą być naprawdę duże, organizując wyjazd w góry warto to także mieć na uwadze. W praktyce najdrożej jest w popularnych miejscowościach turystycznych, ale także w okresach, w jakich przyjeżdża w góry najwięcej turystów.

Jeżeli uważasz, że musisz odszukać podobne informacje, to przeczytaj wskazówki z witryny (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/tours.php) – to nieco inny punkt widzenia, jednak również jest warty uwagi.

Od dawna cenowe rekordy bije nasza górska stolica, czyli Zakopane. W ładne, słoneczne dni ciężko marzyć tam o jakiejś wolnej kwaterze, a jeśli się już coś znajdzie, to za całkiem spore ceny. Zakopane jest najbardziej popularną miejscowością turystyczną w polskich górach, a ta popularność ma również przełożenie na to, że apartamenty zakopane centrum będą miały takie wysokie standardy. Wynajmujący mają pełną świadomość tego, że bez problemów znajdą chętnych i dlatego troszczą się o jakość proponowanych usług, zobacz: -> przeczytaj na stronie.

nocleg

Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com

Zdecydowanie taniej będzie już kilka kilometrów od ścisłego centrum oraz w pobliskich miejscowościach. Przykładowo Kościelisko noclegi można będzie wynająć za dużo niższe kwoty, niż w centrum Zakopanego, lecz oczywiście niedogodnością może być to, że do wszystkiego będzie trochę dalej (apart-center.pl/apartamenty-koscielisko.html). Jednak jeżeli komuś przeszkadzał nie będzie nocleg lekko uboczu, a będzie chciał nieco mniej płacić, to taki wybór będzie zdecydowanie polecany, zwłaszcza że w tego typu miejscach nie ma problemów z uciążliwymi niekiedy w Zakopanem tłumami gości.