Nowy Targ to idealne miasto położone w granicach województwa małopolskiego, jakie jest świetnym punktem wypadowym dla miłośników Podhala. Nowy Targ, zlokalizowany u zbiegu bardzo ważnych w tym rewirze rzek: Białego i Czarnego Dunajca to miejsce, z którego możemy wyruszyć jednocześnie w Tatry, jak i w Pieniny. Malownicze i rewelacyjnie pod kątem turystycznym są również najbliższe okolice tego miasta. Inne informacje – użyteczny link.

tatry
Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Sam Nowy Targ również może zadziwić licznymi zabytkami i atrakcjami. Jednym z bardziej cennych zabytków tej miejscowości jest stary kościół parafialny, jakiemu patronuje św. Katarzyna. Stoi on w pobliżu rynku, a w jego bryle zauważyć jesteśmy w stanie ślady wielu stylów obowiązujących w poprzednich wiekach w architekturze. I tak prezbiterium to typowy styl gotycki, podczas jak w wyposażeniu świątyni bezsprzecznie panuje barok.

Nowy Targ może się pochwalić jeszcze inną, bardzo ważną budowlą sakralną. To drewniany kościółek świętej Anny, jaką miał zbudować pewien kupiec, cudem odratowany przed zbójami. Warto wybrać się też na rynek, na jakim zlokalizowany jest niewielki ratusz oraz pomnik najwybitniejszego twórcy który pochodzi z Podhala – Władysława Orkana, dzięki któremu ziemia ta stała się rozpoznawalna dla wszystkich Polaków. Warto odwiedzić Nowy Targ, dla zabytków, ale jednocześnie dla bliskości cudownego regionu południowej Polski. Nowy Targ to bardzo dobre miejsce wypadowe, żeby poznać inne ciekawe miejsca tego rejonu Polski. Z tego powodu więc noclegi Nowy Targ cieszą się bardzo dużą popularnością przez cały czas. Na pewno warto tu przybyć w zimę, zwłaszcza to najlepsza propozycja dla wielbicieli sportów zimowych.

Okres letni jest także zachęcający dla wszystkich, dla tych, co preferują odpoczywać aktywnie i bardziej pasywnie. To szansa, aby pochodzić po górach i zebrać siły.

Intrygują Cię przedstawione przez nas artykuły? Bardzo nam miło. Prosimy więc na nowy istotny artykuł (https://www.avocaparkingpyrzowice.pl/), który ukryty jest pod wskazanym linkiem.

W sezonie o noclegi (kutno hotel) może być bardzo ciężko, ponieważ do Nowego targu przyjeżdża bardzo dużo ludzi, warto więc odpowiednio wcześniej rezerwować nocleg. Gdzie szukać ofert? Najlepiej w internecie, gdzie ogłasza się największa ilość hoteli, pensjonatów oraz kwater. Polecam szczególnie odwiedzić te niedrogie noclegi w Nowym Targu. Z łatwością więc można porównać różnorakie propozycje i wybrać najbardziej właściwą dla własnych możliwości.

Powiązane Posty

Co spakować?

Bieszczady – doskonały pomysł na spędzenie czasu wolnego dla górołazów

Niełatwo mówić o Bieszczadach inaczej, aniżeli o miejscu magicznym, zagadkowym i zupełnie czarującym swym barwnym pięknem. Kraina ta jest znakomitą ofertą dla ludzi szukających oddechu od codziennego hałasu i miejsca na niezapomniane wakacje 2014.

Gdzie nocować?

Jak odnaleźć odpowiedni hotel

W jaki sposób planować noclegi, zwłaszcza gdy liczą się dla nas niewielkie koszta wyjazdów? Jeżeli myślimy o noclegu w nowym mieście, pierwszym co przychodzi nam do głowy jest oczywiście hotel

Co spakować?

Wypoczynek nad jeziorem to genialna rzecz!

Wypoczynek nad jeziorem - zapewne dosyć zimnym? Świetna okazja na odpoczynek! Zresztą trudno za bardzo przesadzić z tym zimnem ponieważ naprawdę nie jest aż tak źle. Na początku może istotnie napotkamy na znaczne problemy z tym by czerpać wielką przyjemność z kąpieli, lecz potem na szczęście będzie fajnie.