Projekt na wakacje na rowerze jest doskonały dla ludzi aktywnych. Jak Polska długa i szeroka, rowerem można trafić wszędzie. A w poniektóre punkty na dwóch kółkach wskazane jest się wybrać wyjątkowo. Eskapada rowerowa jest również świetnym sposobem na spędzenie czasu na łonie przyrody, również poznanie nieznanych tajemniczych lokalizacji, jakie na co dzień omijamy. W Polsce jest mnóstwo szlaków rowerowych zarówno dla zaprawionych rowerzystów, jak i tych mniej wprawionych. Interesującą trasą rowerową jest ta, która łączy stolicę z Trójmiastem.

Rower

Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com
Ścieżka dla rowerzystów przepoławiająca Półwysep Helski to fascynujący zakątek dla podróżników. Helska ścieżka stanowi bez wątpienia istotny krajoznawczy walor Helu. W pełni sezonu jazda po niej może jednak zaliczać się do przeżyć z gatunku nieco skrajnych. Powierzchnia przekształca się kilkukrotnie, początkowo żwirowo-piaszczysta przechodzi w niepewną kostkę, później gdzieś przed Władysławowem staje się w znacznym stopniu równiejsza, aby z kolei przemykać typową, polną drogą. () Po drodze potrafi zniknąć zupełnie, albo dzielić mały chodnik z pieszymi, jacy w dodatku nie szanują rowerowych znakowań.

Mazury

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com

Atrakcyjną trasą jest trakt drewnianych świątyń naokoło Puszczy Zielonki, jaki liczy 102 km. W ubogaconym obszarze urządzono park krajobrazowy e zbiorem drzew. Da się tutaj odnaleźć około 2 tys. odmian drzew i krzewów, zarówno swojskich, jak i egzotycznych. Dalej, trasa prowadzi zielonym, a następnie czerwonym szlakiem, gdzie jest możliwość podziwiać przepiękne tereny Puszczy. () Szlaki rowerowe na Mazurach można sobie wyobrazić. Wszyscy wiedzą, że czeka nas tam śliczny widok, doskonała baza turystyczna, również możliwość orzeźwienia się w omijanych na rowerze jeziorach.

Jeżeli przedstawiany wątek niesamowicie Ci odpowiada, to aby zyskać dodatkowe informacje na prezentowane zagadnienie, pójdź do oferty (https://realestate-honeste.com/) i wejdź tutaj.

Na Mazurach jest możliwość znaleźć idylliczne trasy na wyprawę rowerową, nawet taką z małymi dziećmi w przyczepkach. W czasie wędrówek do zobaczenia jest m.in. Wilczy Szaniec, Sanktuarium w Świętej Lipce, Zamek w Reszlu, most obrotowy w Giżycku. Jeżeli ktoś chciałby odpocząć od roweru, można sobie zrobić przerwę na żaglówkę, bądź jakby komuś było za wiele roweru, w podróż jest możliwość wpiąć odpoczynek na żaglówce, lub spływ kajakowy Rospudą.