Dzisiejszy łódzki rynek pracy tak intensywnie się zmienia, że te zawody, na które jeszcze kilka lat temu istniał popyt , dziś nie są już tak popularne

Jakie profesje mają obecnie największe zapotrzebowanie? Pracodawcy są zdania, iż największe deficyty przejawiają się w kategorii wprawnych pracowników fizycznych, i to różnych branż i specjalizacji. Pomimo wyraźnego spowolnienia w branży budowlanej nieustannie pojawiają się problemy z zatrudnieniem betoniarzy, zbrojarzy czy operatorów dźwigów. Obecnie odnalezienie odpowiedniego, znającego się na swym fachu murarza, również nie jest takie proste.

Z uwagi na ten fakt, jeśli jest to nasz zawód wyuczony, nie bierzmy pod uwagę kupna biletu lotniczego za granicę, tylko rozpocznijmy szukanie pracy w kraju.

Salon, BB Magnolia Apartments

Autor: B&B Magnolia Apartments
Źródło: B&B Magnolia Apartments

Budownictwo infrastrukturalne, to efektywnie rozwijający się segment sektora budowlanego – rąk do pracy cały czas potrzeba. Właściciele firm natomiast, mają obowiązek zapewnienia pobytu na czas prowadzonych prac. Pracodawcy, dążąc do tego, aby ich zespół składał się z pracowników o jak najwyższych kwalifikacjach zawodowych, w wielu przypadkach prowadzą ich nabór poza miejscowością, w której znajduje się siedziba firmy.

Pozostawiam tu mój link (https://www.certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-gost-r.html) do nowej witryny. Myślę, że zapragniesz przejrzeć świeże wpisy, jeśli zaciekawiły Cię te znajdujące się na tej stronie.

Takie działanie przynosi zadowolenie i satysfakcję zarówno dla pracownika, który świadczy usługę poza miejscem zamieszkania, jak i zatrudniającego.
Nadzieja może napawać fakt, iż właśnie trwa sezon letni, a wraz z nim pojawiły się prace sezonowe i nadzieja na obniżenie stopy bezrobocia. I w tym przypadku pracodawcy zapewniają kwatery robotnicze Łódź, czasem z dodatkowym wyżywieniem. Zachęca to nowych pracowników do podejmowania zatrudnienia poza miejscem ich zamieszkania.
A może powinniśmy odważyć się na otworzenie własnego biznesu? Szczególnie, iż osoby planujące otworzenie własnej firmy, mogą spodziewać się pomocy w postaci wkładu pieniężnego na rozwój całego przedsięwzięcia. Urząd Pracy w Łodzi oferuje dotacje i mikropożyczki na rozpoczęcie działalności. Zakładając, że chociaż część tych osób utrzyma się przez określony czas na rynku – istnieją szanse, że będą się rozwijać i zatrudniać kolejnych pracowników. A co dalej? I Was czeka zatrudnianie pracowników. Będziecie chcieli ich szkoli, co będzie skutkowało delegowaniem ich do innych miast. Co wtedy? Co im zaoferujesz? – odkryj więcej

Kategorie: