Nasze społeczeństwa od niedawna borykają się z otyłością, i problem ten jest coraz bardziej poważny. Liczba ludzi którzy mają za dużą wagę drastycznie wzrasta, niestety będzie się to przekładać na zwiększoną liczbę najróżniejszych chorób i duże pieniądze przeznaczane na leczenie. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka, do najistotniejszych zaliczając się nieodpowiednie odżywianie i brak ruchu.

Tak często stosowany model spędzania czasu przy telewizorze, z chipsami i butelką coli daje jedynie szybki wzrost masy ciała, niestety nie tylko u starszych, lecz również i dzieci. Nabyć zbędnych kilogramów jest prostu, znacznie trudniej jest się ich pozbyć. Wiedzą o tym doskonale osoby, jakie postanowiły sobie z tym problemem poradzić. Części będzie szło łatwo, jednak większość osób które zaczynają walkę z nadwagą nie doprowadza tego do samego końca. Albo będzie im brakować konsekwencji, albo zastosowane metody nie były zbyt skuteczne, w każdym razie pomimo czasami długotrwałego wysiłku efekty nie są widoczne.

wczasy w górach

Autor: Nassfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawdź także – turnusy odchudzające

Można w takiej sytuacji postawić na jakieś nietypowe rozwiązania, które dadzą nowych chęci i motywacji do kontynuowania. Niezwykle interesującą opcją przykładowo mogą być wczasy odchudzające w górach, cieszą się one ostatnio coraz większą popularnością. Ogromną zaletą tego typu zorganizowanych turnusów jest to, że przez cały pobyt żyje się zgodnie z zasadami ustalonymi przez organizatora. Wszystko będzie się odbywać przy kontroli doświadczonych dietetyków i lekarzy, a podczas pobytu nacisk będzie kładziony nie tylko na właściwą dietę, ale także na fizyczną aktywność.

Organizuje się dużo różnego rodzaju aktywności i zajęć, rzecz jasna dostosowanych do możliwości kuracjuszy, więc pobyt taki zawiera wszystko to, co jest potrzebne do tego, żeby stracić wagę. W niejednym przypadku nieodpowiednia (dieta dąbrowskiej wczasy) będzie także wpływać na inne obszary zdrowia, i dla osób z takimi problemami polecane są wczasy z dietą oczyszczającą. Dzięki takim pobytom można nie tylko w krótkim czasie zregenerować organizm, ale także nabrać odpowiednich nawyków na dalszą walkę z kilogramami.

Porównaj: wczasy z dietą warzywno owocową

Kategorie: