Polanica oraz Kudowa Zdrój z dużym powodzeniem rywalizuje z tradycyjnymi miejscowościami zimowego wypoczynku. Dzisiaj dzięki kooperacji z Czechami można kupując jeden bilet korzystać ze szlaków narciarskich po obu stronach granicy.

pasmo górskie

Autor: Jennifer C.
Źródło: http://www.flickr.com
O atrakcyjności tegoż miejsca decyduje również bogata baza noclegowa. Wystarczy wpisać w Google frazę: Lądek Zdrój noclegi, ażeby wyświetlić dosyć mnogą listę możliwości. Noclegi dostępne są dla podróżników o różnej grubości portfela. Znajdzie coś dla siebie zarówno student chcący odpocząć po męczącej sesji jak też turysta o większych możliwościach finansowych. Świetnym pomysłem (nie osiągalnym w Zakopanem) jest opcja korzystania z jednego biletu na wszelkich potencjalnych szlakach. Jest to wygodne a także elastyczne rozwiązanie. Opłaca się ono wszystkim: zarówno właścicielom wyciągów – gdyż mają klientów, jak też narciarzom, bo nie muszą oni zawracać sobie głowy biletami i wielokrotnym staniem w kolejce do kasy, oszczędzając przez to czas własny jak też innych.

Niewątpliwie opisywany region to nie jedynie świetny teren na zimowe szaleństwa. Jest tutaj ładnie również o w sezonie letnim. Hasło Lądek Zdrój domki (noclegi w Lądku Zdroju)

góry

Autor: Mig Gilbert
Źródło: http://www.flickr.com

wpisują także podróżnicy preferujący wyprawy piesze. Również rodziny poszukujące metod na wspólne aktywne spędzenie czasu nie będą narzekać, tym bardziej że odpoczynek na bicyklu jest w Polsce coraz bardziej popularny. Pewna część cyklistów odwiedziła Zieleniec dzięki audycji emitowanej w ogólnopolskiej radiostacji, gdzie miejsce to prezentowane było nie tylko jako region odpowiedni na całoroczną turystykę, oferujący wypoczynek wśród otwartych i uczciwych ludzi.

Okolice Kotliny Kłodzkiej jak już wspomniano, to właściwe miejsce dla praktykowania sportów, jednakże to nie wszystko. Podróżny może tutaj delektować się zniewalającymi krajobrazami ale też architekturą, gdyż od dwóch wieków jest to miejsce gdzie odpoczywali majętni ludzie, najpierw mieszkańcy Prus, a za nimi całej Europy i Rzeczypospolitej Polskiej. Musiało to spowodować rozwój architektury. Szczęśliwie sporo z tych budowli przetrzymało największy konflikt zbrojny uprzedniego wieku. Polanica Zdrój skrywa także sporo sekretów związanych z wojną, organizuje się nawet wycieczki dla oczekujących rewelacji turystów.

Jeśli masz zamiar poznać taki temat dokładniej i chcesz zbadać zagadnienie pod innym kątem, to więcej znajdziesz w treści (https://virtuvia.pl/) wpisu, który odnajdziesz tutaj.

Dowiedz się więcej – noclegi w Polanicy Zdrój.