Zima trwa w najlepsze, jest to idealna pora dla zwolenników narciarskiego szału.

Stoki narciarskie w Zakopanem mają prawdziwe oblężenie turystów. Nic w tym zaskakującego, warunki bowiem na śnieżne wojaże są doskonałe.

Zakopane – kolebka śnieżnego szaleństwa.

Wyprawy w góry

Źródło: http://www.citypictures.net/

Zakopane określane zimową stolicą Polski, jest drugim pod względem wielkości częścią Podhala. Usytuowane w Rowie Podtatrzańskim u podnóża Tatr na wysokości 750–1126 m n.p.m.. Każdego roku na najbardziej popularnej skoczni Zakopanego – Wielkiej Krokwi, organizowane są zawody o Puchar Świata w skokach narciarskich, miały miejsce tutaj także mistrzostwa w narciarstwie klasycznym.

Czego mogą spodziewać się narciarze?

Nie będzie przesadą stwierdzić, że miesiącach zimowych rekreacji termin stoki Zakopane jest częściej poszukiwane przez internautów niż najpopularniejsze nazwy młodzieżowych zespołów czy imiona znanych celebrytów. Właściciele prywatnych ośrodków wypoczynkowych w Zakopanem mają powody do zadowolenia – prognozy pogody szacująduże opady, co gwarantuje ośnieżone stoki i zaludnione wyciągi narciarskie Zakopane, a co się z tym wiąże – sporo turystów.
Dla narciarzy przygotowano wiele stoków i tras narciarskich o różnym stopniu trudności.

Jakie wyciągi narciarskie znajdziemy blisko Zakopanego?

Zakopane oferuje kompleksy narciarskie takie jak Kasprowy Wierch Zakopane, Witów ski czy Polana Szymoszkowa Zakopane. Miejsca te mają w swojej ofercie wyciągi linowe, krzesełkowe i orczykowe.

Narty biegowe, biegówki

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl

Pamiętajmy wybierając się na stoki narciarskie w Zakopanem o zachowaniu rozwagi i kontrolowaniu pogody. Zimowe eskapady wymagają kondycji, przygotować się powinniśmy do nich dużo wcześniej, uprawiając sport [derki dla koni] w ciągu całego roku i wzmacniając stawy. Nie należy także przeceniać swoich sił, nasz błąd może skończyć się poważnym złamaniem.

Każdy zwolennik zimowych eskapad odnajdzie w Zakopanem coś miłego. Dla osób które, nie chcą uczestniczyć aktywnie w zimowym szaleństwie i szusować na łyżwach czy nartach, Zakopane ma w ofercie inne atrakcje. Możemy spędzić miło czas w knajpkach i restauracjach, rozkoszując się grzanym piwem i ciepłą herbatą, obserwując śnieżne krajobrazy za oknem (spójrz na to).