Corocznie wiele osób staje przed wyborem, gdzie spędzać swoje ferie czy wakacje. Do dyspozycji przede wszystkim będzie nasz kraj, na pewno przepiękny, a z drugiej denerwujący wieloma rzeczami. Przykładowo w lecie cały czas ogromną popularnością będą się cieszyć wakacje nad Morzem Bałtyckim. Jednak często bywają tu problemy z brakiem pogody, wielu ludzi będzie też narzekać na strasznie wysokie ceny i ogromną komercję.

Jeśli się więc ma się w planach, to można mieć problem, czy ryzykować wyjazd na nasze wybrzeże, z możliwością siedzenia przez cały pd parasolem, czy jednak nie pójść w

Grecja

Autor: Mike Dobson
Źródło: http://www.flickr.com

stronę jakiegoś ciepłego kraju. Na przykład wakacje Grecja to przede wszystkim pewność słonecznej aury i ciepłego morza, więc jeśli ktoś nie lubi marznąć, to na pewno poważnie powinien mieć taką opcję na względzie. Zwłaszcza że okazuje się często, że wakacje – hotele konferencyjne jakimś kraju nad Morzem śródziemnym będą kosztować porównywalnie, co na naszym wybrzeżu, a mimo wszystko komfort wypoczynku, pogoda i klimat są nie do porównania.

Analogicznie sytuacja wygląda zimą. Polska ma przepiękne góry, nie tylko tak popularne Tatry, lecz również Karkonosze czy Bieszczady. Warunki narciarskie polepszają się w nich, jednak cały czas daleko nam nie tylko do alpejskich krajów, ale nawet naszych sąsiadów. Dopiero od niedawna rozpoczęły się poważniejsze inwestycje w infrastrukturę ośrodków narciarskich, w nowoczesne oświetlenie, naśnieżenie i wyciągi. Przekłada się to na wzrost ilości odwiedzających nasze zimowe kurorty, jednak W dalszym ciągu pozostaje ogromnie dużo do wykonania.

Zwłaszcza że narty Austria to możliwość pojeżdżenia na znacznie lepiej przygotowanych trasach, w większym komforcie i w zdecydowanie mniejszym tłumie (wejdź na www). Jeżeli się jedzie na tylko jeden dzień to przeważnie większość osób zapewne wybierze jeden z krajowych stoków. Jeśli jednak w planach ma być tydzień ferii w zimie, to jednak wybory idą bardziej w kierunku naszych południowych sąsiadów. Szczególnie że cenowo narciarskie wczasy za granicą również wyjdą podobnie, co porównywalna oferta w naszych górach.
Kategorie: