Pobierowo to mały kurort nadmorski. Dawniej turyści przybywający do Pobierowa, mogli korzystać przede wszystkim z niedużych drewnianych domków letniskowych. Aktualnie czekają na nich większe i znaczniej wygodne obiekty, przygotowane już na wczasy 2014. Niezależnie od rozbudowy, Pobierowo nadal zachowuje kameralny powab i z pewnością trzeba go zarekomendować osobom, które cenią sobie czynny odpoczynek w cichej atmosferze.

wakacje nad morzem

Autor: Jon Bunting
Źródło: http://www.flickr.com

]

Główną ulicą Pobierowa jest ul.

Nie możesz się doczekać kolejnych ciekawych treści na ten temat? Przekazujemy Ci fantastyczną nowinę – kliknij (https://www.tomaszpurwin.pl/) w ten link i delektuj się lekturą.

Grunwaldzka o długości 4 km, biegnąca równolegle do linii wybrzeża oraz łącząca wschodni i zachodni kraniec miasteczka. Koncentruje się tutaj życie towarzyskie Pobierowa – wiele tu kawiarni, barów, restauracji, ogródków piwnych, dyskotek. Ulica ta jest też pełna domków letniskowych, kramów z zachwycającymi pamiątkami.

Najistotniejszą atrakcją Pobierowa jest rozległa i piaszczysta plaża oraz czyste kąpielisko. Prócz kąpieli słonecznych i morskich, można uprawiać tu mnóstwo sportów wodnych, m. in. windsurfing. Miłośników czynnego wypoczynku przyciąga także plażowe miasteczko Akademia Słońca, gdzie organizowane są przeróżnego typu zabawy, zawody, a także aerobik. Należy również dodać, że Pobierowo otoczone jest przez lasy sosnowe, rosnące na piaszczystych wydmach. Olejki eteryczne emitowane przez drzewa wraz z unoszącym się w powietrzu jodem stwarzają mikroklimat, który jest korzystny dla zdrowia i samopoczucia odpoczywających tutaj urlopowiczów. Plaża oraz sosnowe zagajniki na wydmach, to idealne miejsca na spacery nie tylko w wakacje, lecz też poza sezonem. Do ciekawostki przyrodniczej tutejszych lasów należy wiciokrzew pomorski, czyli polska liana.

W Pobierowie oraz pobliskich miejscowościach w sezonie letnim odbywa się wiele ciekawych wydarzeń: festyny rodzinne, turnieje sportowe i koncerty znanych zespołów. Organizowane są one w samym centrum, na skrzyżowaniu głównej ulicy i największego zejścia na plażę. Czytaj więcej: .

Miłośnicy jazdy rowerem na pewno będą chcieli skorzystać z przygotowanych dla nich tras, biegnących wzdłuż gminy Rewal od Pobierowa po Niechorze. Przez Wybrzeże Rewalskie przeprowadzono także dwa szlaki turystyczne koloru czerwonego „Szlak Nadmorski Błękitny” wzdłuż całego polskiego wybrzeża oraz niebieski z Niechorza przez Pobierowo do Dreżewa. Szlaki wiodą do wielu atrakcji, które bezsprzecznie należy zobaczyć, przykładowo latarnię morską w Niechorzu, czy też ruiny kościoła w Trzęsaczu.

***
Pełną ofertę na urlop 2014 w Pobierowie można odszukać w serwisie Ruszajwpolske.pl bądź klikając na niżej umieszczone linki:
– kwatery Pobierowo
– noclegi Pobierowo
– pensjonaty Pobierowo