Każdy absolwent szkoły średniej, który planuje podjąć studia magisterskie, zostaje postawiony przed istotnym wyborem – który profil nauki wybrać? To zwłaszcza ważna decyzja, ponieważ ma ona wpływ nie tylko na kolejne kilka lat życia młodej osoby ale także na jego późniejszą karierę i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie upraszcza chwiejna sytuacja na rynku pracy, który w ostatnich latach zmienia się dynamicznie, wraz ze zmianami globalnej i krajowej koniunktury.

Jaki profil, w takim razie, opłaca się rozpocząć? Na pewno taki, który da możliwość zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie, sprawiając tym samym, że absolwent będzie miał możliwość znaleźć pracę w różnorodnych gałęziach gospodarki.

Chcemy Cię namówić do równie ciekawych postów, które stworzyliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij stronę tanie kwatery pracownicze częstochowa na spijtanio i czytaj to, na co będziesz miał ochotę.

Jednym z wspomnianych kierunków jest hotelarstwo studia. Jest to z całą pewnością dziedzina interdyscyplinarna, w ramach której osoba studiująca zdobywa wiedzę z dziedziny nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych, a także rolniczych (). Przywołany profil jest oferowany zarówno w szkołach państwowych, jak również w szkołach prywatnych, a naukę można realizować w trybach stacjonarnym i zaocznym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Spora część szkół wyższych oferuje swoim studentom sposobność odbycia różnorodnych kursów, dodatkowo zwiększających ich umiejętności i szanse na rynku pracy.

Nauka angielskiego

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki kompletnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji dostają szansę znaleźć zatrudnienie w takich firmach jak biura podróży, hotele i ośrodki rehabilitacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji centralnej i samorządowej. Faktem jest, że turystyka studia to profil nie dla każdego. Osoba zainteresowana podjęciem nauki o tym profilu, musi wykazywać liczne zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróży. Powinna również cechować się kreatywnym myśleniem oraz świetną organizacją pracy. W tym przypadku, bardzo ważnymi umiejętnościami są komunikatywność i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji oraz predyspozycje lingwistyczne.

Jeżeli zamierzasz powiązać swoją przyszłość z branżą turystyczno-usługową i jesteś zainteresowany rozpoczęciem nauki na kierunku turystyka i rekreacja, nie zwlekaj, rekrutacja na studia 2014 jeszcze trwa ()! Musisz jedynie złożyć określone dokumenty w biurze rekrutacyjnym danej uczelni, a już od października być może rozpoczniesz pasjonującą przygodę z tym interesującym kierunkiem.