Darłówko to nadmorska, turystyczna dzielnica miejscowości Darłowo. Usytuowana jest u ujścia do morza Bałtyckiego rzeki Wieprzy, która przedziela ją na dwie części – Zachodnią i Wschodnią. Przemieszczanie się między dwoma częściami dzielnicy umożliwia most zwodzony zbudowany w latach 80. XX, który jest wyłączony dla ruchu kołowego. Obiekt ten, jest jedynym tego typu zabytkiem w kraju.

Przy 3-kilometrowym odcinku ujścia Wieprzy i równocześnie na wybrzeżu nazywanym Słowińskim, umieszczono darłowski port morski, spełniający zarazem funkcje: handlową, rybacką i turystyczną.

Pomiędzy mostem zwodzonym na Wieprzy a Darłowem krąży tramwaj wodny, z którego doskonale widać calutki pas portu. Cumują tutaj zdumiewające jednostki pływające o długości do siedemdziesięciu pięciu metrów i zanurzeniu do 4 metrów a także statki wycieczkowe stylizowane na łodzie Wikingów i starodawne galeony. Port posiada letnie połączenie z duńską wyspą Bornholm, na którą można dotrzeć turystycznym statkiem Żeglugi Gdańskiej. Pełno tu także jachtów i kutrów rybackich, którymi można wybrać się na łowienie ryb morskich. Przy wejściu do portu w Darłówku wznosi się Latarnia Morska o wysokości 22 m.. Obiekt wybudowany został w XIX, aczkolwiek od chwili jego powstania dokonano tu kilka remontów. Ostatni z nich miał miejsce w 1927 r. i od tamtej chwili wygląd latarni nie zmienił się.

Ogromną atrakcją Darłówka jest plaża przecięta przez ujście Wieprzy. Plaża wschodnia jest częściowo odgrodzona od Bałtyku kamieniami. Znajdują się tutaj boisko do gry w piłkę siatkową i dmuchane zjeżdżalnie. Plaża zachodnia jest piaszczysta i większa, z lepszym dostępem do strefy kąpielowej. Do dyspozycji urlopowiczów przygotowano tutaj wypożyczalnie sprzętu wodnego i możliwość uprawiania przeróżnego rodzaju sportów. Dodatkową zaletą tutejszych plaż jest dobry mikroklimat – powietrze jest tu wilgotne i posiada duże ilości jodu. Innym atutem jest bogata baza turystyczna i w miarę niedrogie noclegi Darłówko czeka już, bowiem na wakacje 2014.

Darłówko jest interesującym celem odwiedzin dla miłośników historycznych samochodów wojskowych. Każdego roku przygotowywany jest tutaj Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. W każdym ze spotkań udział bierze kilka tysięcy osób, co sprawia, iż impreza jest największą tego typu w Europie. Dodatkowymi atrakcjami są wówczas: projekcje filmów, koncerty, karaoke czy bufet kuchni wojskowej.

Potrzebny będzie Ci link do źródła (http://palacjugowice.com/konferencje)? Nie obawiaj się. W naszym kolejnym artykule odnajdziesz wszystko, czego szukasz. Zapraszamy!

W Darłówku znajdują się także pozostałości po szalenie interesującym obiekcie wojskowym – największej poruszającej się po torach armacie świata, zbudowanej przez Niemców. Trzeba też wspomnieć, że podczas stanu wojennego znajdowało się tu jedno z miejsc internowania.

***
Całkowitą ofertę na wakacje 2015 w Darłówku można znaleźć w serwisie Ruszajwpolske.pl lub klikając na niżej znajdujące się linki:
– Darłówko noclegi
– hotele Darłówko
– Darłówko kwatery
– tanie domki nad morzem