Wakacje nadejdą prędzej niż nam się wydaje. Właśnie dlatego osoby, które chcą gdzieś wyjechać, powinny już dzisiaj zacząć myśleć o wynajęciu miejsca do spania. Wśród cieszących się popularnością w Polsce kierunków znajdują się góry. Nie wszyscy decydują się na jednak zapełnione ludźmi Tatry. Interesujący urlop można spędzić także w Pieninach.

Pieniny

Autor: PolandMFA
Źródło: www.flickr.com
Pieniny to jedne z naprawdę niezwykłych gór na terenie Polski. Swoją wielką popularność zawdzięczają tak naprawdę słynnemu przełomowi Dunajca, który jest unikatowy nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Na wakacje w Pieninach decydują się osoby w bardzo różnym wieku – przeczytać tutaj. Niezależnie od tego ile mamy lat i czy wakacje zamierzamy spędzić w Szczawnicy czy w Krościenku, warto odpowiednio wcześnie zapewnić sobie miejsce do noclegu. Noclegi w Pieninach to oczywiście prywatne kwatery stojące na naprawdę wysokim poziomie. Nie brak tu też domków, które pozostawiają turystom dużą dozę intymności. Domki dostępne są w różnych częściach tego regionu kraju. Są idealne, jeśli na urlop chcemy wybrać się się nieco większą grupą.

Zaintrygowały Cię treści podane w tym tekście? Jeżeli tak, to czytaj także kenia safari po polsku, kenia wycieczka safari analogiczne wiadomości, dotyczące tego tematu. Przejdź do nowej witryny.

Noclegi w Pieninach to także luksusowe hotele, które gwarantują komfort na wysokim poziomie. Decydując się na nocleg w takim miejscu, należy mimo wszystkomieć na uwadze, że będzie on nas wyjątkowo dużo kosztował. Im więcej gwiazdek ma hotel, tym wyższa cena za nocleg.

Zamek Niedzica, Pieniny

Autor: adzica
Źródło: www.sxc.hu
Pieniny to region idealny dla osób kochających piesze wycieczki. Licznie wytyczone w tym miejscu szlaki turystyczne nie pozwolą się nudzić. Najbardziej znany prowadzi przez Trzy Korony i Sokolicę, czyli najpopularniejsze, ale jednocześnie nie najwyższe szczyty Pienin. Najwyższym szczytem w Pieninach jest Wysoka, o której naprawdę często ludzie zwyczajnie nie pamiętają. Dość ciekawym przeżyciem jest wdrapać się na nią od strony Wąwozu Homole. Przy odpowiedniej pogodzie z Wysokiej rozpościera się widok nie gorszy niż z Trzech Koron oraz Sokolicy. Wybierając się na Trzy Korony, powinniśmy wyjść możliwie jak najwcześniej. Ma się wtedy okazję na podziwianie wspaniałych mgieł w Dolinie Dunajca. Na Sokolicy można natomiast zobaczyć słynną sosnę w Polsce. Wiele osób dziwi się jak takie delikatne drzewko jest w stanie tak idealnie radzić w skomplikowanych warunkach.
Kategorie: