Na pewno nie raz z niedowierzaniem słuchaliśmy historii o znajomych znajomych, którzy za parę groszy polecieli w daleką podróż. Czy to możliwe, aby polecieć za tak małe pieniądze? Zdecydowanie tak! Prawdziwi poszukiwacze niedrogich biletów orientują się, jak przy kupnie biletu oszczędzić nawet kilkaset złotych. Wymaga to jednak nieco uporu oraz dyscypliny.

Jak znaleźć tanie loty? Zasada numer jeden: strzeżmy się wysokiego sezonu, czyli wakacji (Jeżeli potrzebujesz kierunku na wypoczynek zobacz biuro coral travel wakacje bułgaria) czy długich weekendów. Taniej kupimy bilet jesienią lub wiosną.

Ceny biletów na stronach tanich linii potrafią się zmieniać nawet kilka razy w ciągu dnia. Z tej przyczyny ma znaczenie, o której godzinie je sprawdzamy. Ceny na ogół skaczą na chwilę przed weekendem, bo wiadomo, że wtedy mniej osób pracuje, toteż więcej ma czas na planowanie urlopów i rezerwowanie biletów. W weekendy nie pracują także działy odpowiadające w firmach

lot samolotem

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

lotniczych za ceny biletów. Ceny biletów, z tego samego powodu, rosną też wieczorem. Warto dlatego sprawdzać ceny biletów kilka razy w ciągu dnia i zwyczajnie czyhać na dobrą cenę. Jednego możemy być pewni: im więcej czasu poświęcimy na szukanie biletu, tym większa szansa na lepszą cenę.Kolejna rada: im szybciej bilet kupimy, tym mniej zapłacimy. Korzystajmy także z promocji. Gdy nie jesteśmy szczególnie przywiązani do jednego kierunku, polećmy tam, gdzie na dany moment jest tanio. Ażeby sprawdzić, w jakim kierunku w danym momencie są najlepsze ceny biletów, należy wypróbować w wyszukiwarce podróżniczej opcję „wszędzie”. Dobrze jest każdego dnia sprawdzać strony linii lotniczych, porównywać oferty (tipy.interia.pl), wypatrywać promocji. Owszem – codziennie, albowiem najlepsze loty ”idą” jak tzw ciepłe bułeczki.

Dobrze jest również zapisać się do newsletterów. Wówczas zawsze zostaną nam przesłane najświeższe informacje o najlepszych zniżkach linii lotniczej. Odwiedzajmy również blogi, strony i fora, na których turyści mogą wymienić się informacjami.
Skorzystajmy z przedstawionych wskazówek, a przekonamy się, że szukanie tanich lotów potrafi być bardzo interesującym zajęciem. I jakże satysfakcjonującym!
Kategorie: