Tajlandia to niezwykły kraj Azji Południowo-Wschodniej, jaki oczaruje nas mnogością barw, przepychem świątynnych wnętrz, dziką tropikalną przyrodą, pięknymi tradycjami, religią wkradającą się w powszednie życie obywateli a także wszechobecnym uśmiechem. Tajlandia przepełniona jest barwami: zielono-czerwone dachy świątyń doskonale komponują się z pozłacanymi zdobieniami, mnisi w szafranowych odzieżach przechadzają się wśród zabytkowych budynków z brunatnej cegły, rzeczkami płyną długie łodzie wypełnione po brzeżki barwnymi owocami oraz aromatycznymi przyprawami, na błękitnym niebie tańczą fiołkowe latawce, z kolei na tle soczystej zieleni pól ryżowych dojrzeć można ciemnookich Tajów w słomkowych kapeluszach.

Bangkok

Autor: DCWG
Źródło: Tajlandia, Bangkok
Od pierwszej minuty pobytu w Tajlandii uderzy nas odczucie pewnego chaosu, nieznanego obywatelom Europy, natomiast bardzo specyficznego dla egzotycznych krajów. Gdy przyjdzie nam na myśl egzotyka last minute, naprawdę warto pomyśleć o Tajlandii. Już wkrótce przechadzać się będziemy uliczkami tajskich miasteczek co chwilę będziemy mieć sposobność spotkać zbywców oferujących specjały tajskiej kuchni jak też tradycyjne rękodzieła, różnojęzyczne wycieczki, barwne festiwalowe defilady i ulicznych muzyków. Tajlandia jest państwem rozległym, kształtem przypominającym głowę słonia. Rozróżnia się tutaj 4 charakterystyczne rejony: Nizinę Menamu – stanowiącą żywiołowo rozwijające się oraz urodzajne centrum kraju, Równinę Korat – położony w północno-wschodniej Tajlandii znacznie uboższy region, południowy półwysep oblany przez fale Morza Andamańskiego a także górską północ kraju.

Więcej informacji – Tajlandia hotel mikołajki hotel na wodzie

egzotyczne rośliny Tajlandii

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com
Zadaniem każdego podróżnika będzie zapoznanie się z miejscowymi tradycjami. Tajlandia olśni nas różnorodnością jak też bogactwem swej kultury. Tutejsze obrządki weselne bądź żałobne w niczym nie przypominają europejskich, wnętrza buddyjskich świątyń posiadają niezwyczajną – przepełnioną mgłami trociczki i migotliwym blaskiem świec – aurę kontemplacji, zaś tradycyjny taniec ukazujący dawne tajskie dzieje i legendy, w którym każde skinienie oraz mina mają swoje znaczenie pozwoli nam zapomnieć o otaczającym świecie. Jeżeli nawet nie oczarują nas dawne legendy, na pewno uczyni to uśmiech ciemnookiej tancerki. Warto poszukać także oferty Tajlandia z Niemiec, jako że w Niemczech można znaleźć tańsze loty aniżeli proponowane przez przewoźników w naszej ojczyźnie.

Może Cię też zainteresować: Wyspa