Do Krakowa chętnie docieramy w celach turystycznych, lecz coraz większa liczba osób zagląda do tego wyjątkowo klimatycznego miasta także po to, aby zrobić zakupy. A oferta handlowa miejscowości jest niezwykle zróżnicowana i sprawia, iż można tutaj dostać wszystko, od odzieży używanej, po kosztowne kolekcje światowej sławy projektantów.

hipermarket

Autor: MollySVH
Źródło: http://www.flickr.com

Już w chwili przybycia do Krakowa, wita nas sławetna Galeria Krakowska, skomunikowana z Dworcem Głównym oraz z dworcem PKS. W galerii znajdziemy ponad 260 sklepów modnych marek i delikatesy. Możemy tu zrobić zakupy na przykład w sytuacji, kiedy czekamy na pociąg, który będzie mieć większe opóźnienie. Jeśli zamierzamy zrobić zakupy w Krakowie, możemy udać się także do jednej z wielu pozostałych galerii handlowych, takich jak Galeria Kazimierz, Bonarka City Center, czy Kraków Plaza. Jednak, gdy przebywamy w tym magicznym, pełnym zabytków i kultury mieście, opłaca się zdecydować się na bardziej klimatyczne zakupy, takie, których nie zrobimy w żadnej innej miejscowości, nawet takie.

Zakupy w Krakowie z pewnością warto zacząć od odwiedzenia znanych krakowskich Sukiennic. Znajdziemy tutaj nietuzinkowe rękodzieło, fajne pamiątki i elementy tutejszego folkloru.

Interesujący tekst? Jeśli tak, kliknij tu – w najnowszym linku (https://inte.com.pl/bokserki-wycinarki-do-narozy/prasy-poziome-bokserki-simasv.html) na pewno wyszukasz coś niebanalnego, więc ten odnośnik powinien być dla Ciebie interesujący.

Możemy przebierać wśród drewnianych korali, haftowanych chust, artystycznych rzeźb i dekoracyjnych szkatułek. To miejsce ma swój wyjątkowy klimat i zakupy robi się tutaj wyjątkowo miło. Kolejnym nastrojowym miejscem na zakupy jest Galeria Obrazów, którą zastaniemy przy Bramie Floriańskiej. Artyści malarze wystawiają się tu ze swoimi obrazami, wśród których znajdziemy zarówno kopie dzieł znanych malarzy z przeszłości, jak i sztukę nowoczesną, a nawet dzwonki wietrzne z Ceneo. Jeśli jesteśmy miłośnikami przedmiotów ekskluzywnych, koniecznym do odwiedzenia miejscem na mapie handlowej Krakowa powinny być dla nas kamienice przy Rynku Głównym 13. W ich wnętrzu znajduje się elegancki pasaż handlowy, proponujący kreacje od najlepszych projektantów. To okazja do zdobycia niebanalnych zestawów na szczególne okazje. Jeżeli poszukujemy produktów spożywczych, na pewno warto wybrać się na Rynek Kleparski i na tamtejszym targowisku nabyć soczyste owoce, warzywa i inne produkty żywnościowe.