Zima to pora w roku przez jednych uwielbiana, przez innych znienawidzona. Przyczyną tej ostatniej sytuacji jest zazwyczaj niska temperatura, która zniechęca do przebywania na świeżym powietrzu. Ale zima nie taka straszna, jeżeli zadbamy o właściwy strój. A do wyboru mamy w praktyce spory asortyment. Podstawą jest oczywiście odpowiednio dobrana kurtka czy też płaszcz zimowy. Gdy temperatura nie jest mocno obniżona można zdecydować się chociażby na kamizelki puchowe, które dobrze wyglądają, a równocześnie dobrze zabezpieczają przed utratą ciepła.

zima

Autor: Bureau of Land Management Oregon/Washington
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to opcja korzystna tak na jesień, jak i na wczesną zimę bądź wiosnę – sprawdź je. Kamizela poza tym jest uniwersalnym rozwiązaniem – pasuje zarówno paniom jak i panom. Możemy ją zakładać do każdego praktycznie stroju, jak również wykorzystywać w czasie aktywności fizycznej, ponieważ jest komfortowa i praktyczna. Jeśli nie kamizelka to ciepła, gruba kurtka, szczególnie, gdy temperatura obniża się mocno poniżej zera. Godne polecenia są między innymi kurtki gorotex. Firma gwarantuje kurtki goretex o rozmaitym charakterze – może być to odzież nieprzemakalna, sportowa, termoaktywna itp (przejrzyj różne modele).

Przygotowano bonus dla osób, które poszukują dodatkowych materiałów – zobacz info (https://www.viva-bus.com.pl/) tu. Dotyczy on omawianego tutaj tematu.

Kurtki na zimę charakteryzuje doskonała ochrona przed utratą ciepła, dlatego to bardzo korzystne rozwiązanie, w szczególności, gdy jesteśmy mało odporni na zimno.

Oczywiście, stosowne ubranie na zimę to także dodatki takie jak szalik, czapka czy rękawiczki. Bardzo dużo zależy też od dobrze dobranego obuwia. Ciepłe, nieprzemakalne i z antypoślizgową podeszwą buty, stanowią zabezpieczenie nie tylko przed niską temperaturą, ale także przed wypadkami, o które zimą nie trudno.

Istnieje też parę innych wskazówek – poza właściwie dobraną odzieżą, dzięki którym każdy mróz nie będzie straszny. Oczywiście warto zimą przejść na inną dietę, na bardziej energetyczną i zwiększającą odporność organizmu. Pijmy dużo ciepłych napojów, jedzmy dania bogate w węglowodany i witaminy. Żeby uodpornić organizm, warto również przebywać przynajmniej pół godziny na świeżym powietrzu, najlepiej łącząc to z aktywnością fizyczną. Zwykły spacer w szybszym tempie zupełnie wystarczy, by wzmocnić nasz organizm. No i oczywiście przebywajmy jak najwięcej na słońcu, jeżeli istnieje taka możliwość. W ten sposób lepiej będziemy się czuć i nim się zorientujemy nadejdzie wiosna…